Witaj Zaloguj się Jesteś nowym klientem Zarejestruj się
Piec CO na pellet i inne – ze sklepu internetowego  Rzetelna firma
Strona główna » Blog
MENU KATEGORII

Blog

Jak wygląda montaż kotła na pellet?

20-04-2022Wyświetleń: 10Ogrzewanie na pellet zyskało w ostatnich latach na popularności. Użytkownicy doceniają przede wszystkim proekologiczny charakter tego rozwiązania, zwłaszcza że dostępne na rynku modele kotłów spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe.
Przeczytaj całość

Jak zmodernizować kotłownię?

30-03-2022Wyświetleń: 26Powodów podjęcia decyzji o modernizacji stosowanego systemu ogrzewania może być wiele. Czasami chodzi o działanie konieczne (np. wprowadzenie nowych przepisów, awaria sprzętu), a czasami jest ono podyktowane osobistymi pobudkami. Zwykle kierujemy się wówczas względami ekonomicznymi związanymi z chęcią zmniejszenia strat ciepła i kosztów zakupu opału, a także zwiększenia komfortu użytkowania instalacji grzewczej.
Przeczytaj całość

Jak często serwisować piece i kotły na pellet?

16-02-2022Wyświetleń: 34Piece i kotły na pellet cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością, którą zawdzięczają licznym zaletom. Można wśród nich wyróżnić wygodę użytkowania i gospodarowania energią, sprzyjanie oszczędzaniu środków finansowych, efektywność w dostarczaniu ciepła i – co najważniejsze – bycie przyjaznym dla środowiska naturalnego. 
Przeczytaj całość

Jak działają kotły na pellet?

12-01-2022Wyświetleń: 48Obecnie dostępnych jest wiele sposobów ogrzewania budynków, co umożliwia łatwe znalezienie optymalnej opcji dla danego gospodarstwa domowego pod kątem ekologii, ekonomii oraz wygody użytkowania. Spośród oferowanych rozwiązań znaczną popularnością cieszą się kotły na biomasę, w tym urządzenia wykorzystujące w procesie spalania tzw. pellet, czyli paliwo stałe przybierające postać granulatu wytwarzanego z odpadów drewnianych i rolniczych. Ogromne zainteresowanie tego typu kotłami wynika przede wszystkim z faktu, iż są to urządzenia niezwykle przyjazne środowisku – nie zanieczyszczają atmosfery substancjami smolistymi, a emisja CO2 jest równa temu, ile podczas swojego wzrostu pochłonęły użyte do produkcji pelletu rośliny. Dodatkowo podczas spalania wytwarza się znacznie mniej popiołu niż w przypadku zastosowania węgla, a dostępne na rynku modele pieców są niezwykle wydajne.
Przeczytaj całość

Gdzie najlepiej zamontować piec na pellet?

08-12-2021Wyświetleń: 86Piece na pellet nieustannie zyskują na popularności za sprawą swojej ekologiczności i ekonomiczności. Jest to przede wszystkim zasługa pelletu, który zalicza się do bardzo wydajnych paliw (jego efektywność oscyluje w granicach 90-95%), a dodatkowo jest przyjazny środowisku, ponieważ emituje niewiele zanieczyszczeń. Piece charakteryzują się także łatwością obsługi, znacznym stopniem automatyzacji procesów oraz wygodą w zasypywaniu i zbieraniu popiołu.
Przeczytaj całość

Jak wybrać kocioł na pellet?

24-11-2021Wyświetleń: 83Montaż odpowiedniego ogrzewania to jedna z kluczowych kwestii, o którą należy zadbać podczas projektowania i budowania domu. Jest to szczególnie istotne w kontekście wyśrubowanych norm unijnych coraz mocniej ograniczających emisję CO2, a także wprowadzania krajowych zasad, w tym kar za sprzedaż tzw. kopciuchów. 
Przeczytaj całość

Kotły na biomasę. Przegląd rozwiązań

02-01-2020Wyświetleń: 393Nowoczesne kotły na biomasę cieszą się dużą popularnością. I nic w tym dziwnego – biomasa jest stosunkowo tania, a proces jej spalania idealnie wpisuje się w ekologiczne trendy. Jakie kotły są najbardziej popularne i co oferują producenci?
Przeczytaj całość

Kryteria wyboru kotła grzewczego

05-11-2019Wyświetleń: 455Kocioł centralnego ogrzewania to urządzenie, które znajduje się w każdym budynku. Jego zadaniem jest podgrzewanie wody, która krąży w zamkniętym obiegu centralnego ogrzewania i zapewnia mieszkańcom przyjemne ciepło w grzejnikach, a także w wodzie płynącej z kranu. Funkcjonowanie bez kotła grzewczego w naszym klimacie byłoby ciężkie do wyobrażenia, dlatego jego optymalny wybór jest wyjątkowo ważny.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Rzetelna firma
Kotły dla gmin
Kotły CO dla gmin
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl