Witaj Zaloguj się Jesteś nowym klientem Zarejestruj się
Piec CO na pellet i inne – ze sklepu internetowego  Rzetelna firma
Strona główna » Blog » Jak wygląda montaż kotła na pellet?
MENU KATEGORII

Jak wygląda montaż kotła na pellet?

Data dodania: 20-04-2022 Ogrzewanie na pellet zyskało w ostatnich latach na popularności. Użytkownicy doceniają przede wszystkim proekologiczny charakter tego rozwiązania, zwłaszcza że dostępne na rynku modele kotłów spełniają nawet najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe.

Ponadto jest to opcja tańsza od np. ogrzewania gazowego, a zarazem dostępna w równie przystępnej cenie co tradycyjne piece na węgiel. Warto także podkreślić, że kotły na pellet wyróżnia wysoka sprawność, praktyczność oraz wygoda w użytkowaniu – dotyczy to szczególnie urządzeń wyposażonych w automatyczne sterowanie oraz podajniki, które dostarczają dodatkowych funkcjonalności. Stanowią one doskonałe udogodnienie dla tych osób, których nie ma w domu całymi dniami, a po powrocie chcą, by wnętrze było już odpowiednio nagrzane. Aby jednak móc cieszyć się z wymienionych korzyści, wybrany kocioł musi zostać uprzednio profesjonalnie zamontowany.

Montaż kotła na pellet – proces krok po kroku

Zanim dojdzie do montażu kotła na pellet, należy zadbać o odpowiednie przystosowanie miejsca, w którym znajdzie się zakupione urządzenie. W tym kontekście wymagane jest przestrzeganie restrykcyjnych przepisów prawnych, w tym norm określających m.in. wielkość pomieszczenia, odległość przegród od pieca, rodzaj materiałów użytych do wykończenia powierzchni czy przekrój wentylacji. Gdy spełnione zostaną wszystkie warunki dotyczące kotłowni, można przejść do właściwych prac montażowych. Do najważniejszych czynności zalicza się przyłączenie kotła do komina, ponieważ od tego etapu zależy efektywność działania całej instalacji grzewczej. Następnie dochodzi do montażu naczynia wzbiorczego, jak również do podłączenia sterownika oraz innych elementów wyposażenia. Po zakończeniu prac warto jeszcze przeprowadzić pierwszy rozruch kotła odbywający się w kontrolowanych warunkach – służy on do weryfikacji, czy urządzenie działa zgodnie z ustawieniami.

Kto powinien zająć się montażem kotła na pellet?

Prawidłowo wykonany montaż ma duże znaczenie nie tylko dla efektywnego użytkowania kotła na pellet. W trakcie samodzielnej instalacji możemy bowiem dokonać szkód, które wpłyną na utratę gwarancji czy nawet narażą nas na poważne niebezpieczeństwo. Dla przykładu przypadkowe uszkodzenie mechanizmu czyszczącego będzie wpływać na gromadzenie się sadzy oraz zlepków zanieczyszczeń, natomiast nieprawidłowe podłączenie do komina sprawi, że podczas silnych podmuchów wiatru spaliny będą cofać się przez komorę spalania i przewód zasysający powietrze aż do kotłowni. Aby zyskać pewność, że wszystkie procedury zostaną dopełnione, warto skorzystać z pomocy doświadczonych instalatorów. Zachęcamy, aby powierzyć to zadanie naszej firmie – specjalizujemy się nie tylko w sprzedaży pieców, ale zapewniamy także fachowe przygotowanie wkładu kominowego oraz montaż kotła, który będzie zgodny z wymogami programów dotacji.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Rzetelna firma
Kotły dla gmin
Kotły CO dla gmin
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl