Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów, które unowocześnią Państwa domy, pomogą zredukować koszty, a przede wszystkim zadbają o lepszą jakość naszego powietrza.
Wszechobecny smog na nowo zwrócił uwagę na konieczność stosowania bardziej proekologicznych rozwiązań. Władze samorządowe na mocy tzw. ustawy antysmogowej nakładają ograniczenia dotyczące poziomów dopuszczalnej emisji i oferują programy wsparcia, przy przechodzeniu na czystsze metody ogrzewania. Ponownie zaczyna się zwracać większą uwagę na termomodernizację budynków i różne sposoby oszczędzania energii. Ekologia staje się koniecznością, ale jednocześnie szansą na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Proponowane przez nasz sklep produkty z jednej strony pomagają wypełniać nakładane przez nowe przepisy obowiązki, z drugiej w dłuższej perspektywie pozwalają sporo zaoszczędzić.
Do niedawna elektrofiltry kojarzyły się z ogromnymi urządzeniami montowanymi na kominach elektrociepłowni i wielkich zakładów przemysłowych. Dziś urządzenia tego typu mogą trafić do naszych domów i pomóc w walce z zanieczyszczaniem powietrza. Dzięki pracy polskich naukowców z Politechniki Śląskiej i wysiłkom firmy Tech Sterowniki udało się opracować elektrofiltr ST-360. To niewielkie urządzenie pozwala na wyeliminowanie nawet 90% zanieczyszczeń. Elektrofiltr ST-360 bardzo skutecznie radzi sobie z pyłami PM10, PM2,5, a także drobniejszymi zanieczyszczeniami.
Elektrofiltr ST-360 jest przeznaczony do instalacji o mocy do 30–40 kW. Montuje się go w układzie odprowadzającym spaliny, pomiędzy czopuchem a przewodem kominowym. Urządzenie musi być zasilane prądem 220V/50 Hz, który może być dostarczany ze zwykłego, uziemionego gniazdka. Pobór prądu zużywanego przez filtr jest porównywalny z żarówką o mocy 40 W. Konserwację, czyli czyszczenie należy przeprowadzać przy okazji okresowego czyszczenia kotła.
Zasada działania filtra opiera się na zjawisku elektroforezy – dzięki przepływowi prądu przez filtr cząsteczki pyłów zyskują ładunek elektryczny, po czym osadzają się na ścianach filtra, które są naładowane ładunkiem o przeciwnym znaku. Pył ze ścianek jest usuwany przy pomocy wentylatora i gromadzi się w specjalnym pojemniku, który należy okresowo opróżniać.
Poprawa jakości powietrza to nie tylko stosowanie nowoczesnych urządzeń grzewczych czy nowoczesnych filtrów. To także dbanie o to, by używać ciepła rozsądnie i produkować je w ilości, która jest nam niezbędna. Takie działanie bezpośrednio przekłada się na oszczędności na używanym paliwie i wykorzystywanej do wytworzenia ciepła energii elektrycznej.
Jednym z elementów wspierających takie działanie jest stosowanie głowic grzejnikowych umożliwiających regulowanie temperatury i utrzymywanie jej na ustalonym wcześniej poziomie. Elektroniczne głowice grzejnikowe pozwalają na ustalenie pożądanej temperatury, także z określeniem poszczególnych godzin czy dni tygodnia, w jakich ma być ona osiągana. Dzięki mniejszej bezwładności cieplnej współcześnie stosowanych grzejników temperatura może być obniżana i podwyższana w stosunkowo krótkim czasie.