Witaj Zaloguj się Jesteś nowym klientem Zarejestruj się
Piec CO na pellet i inne – ze sklepu internetowego  Rzetelna firma
Strona główna » Blog » Jak zmodernizować kotłownię?
MENU KATEGORII

Jak zmodernizować kotłownię?

Data dodania: 30-03-2022 Powodów podjęcia decyzji o modernizacji stosowanego systemu ogrzewania może być wiele. Czasami chodzi o działanie konieczne (np. wprowadzenie nowych przepisów, awaria sprzętu), a czasami jest ono podyktowane osobistymi pobudkami. Zwykle kierujemy się wówczas względami ekonomicznymi związanymi z chęcią zmniejszenia strat ciepła i kosztów zakupu opału, a także zwiększenia komfortu użytkowania instalacji grzewczej.

Modernizację kotłowni przeprowadzamy również przy okazji generalnego remontu domu, uzyskania dofinansowania na wymianę pieca czy po prostu kierując się troską o środowisko naturalne oraz nasze zdrowie. Niezależnie od przyczyny, warto pamiętać, że decydując się na zmianę w dotychczasowym systemie grzewczym, najlepiej zasięgnąć fachowej porady u specjalistów, którzy pomogą dobrać właściwe dla danej kotłowni rozwiązanie.

Modernizacja kotłowni – na czym polega?

Modernizacja kotłowni polega na przeprowadzeniu wnikliwej analizy pomieszczenia, a następnie wykonaniu niezbędnych prac, które pozwolą dostosować je do wybranej instalacji centralnego ogrzewania. Zmiany są uwarunkowane nie tylko rodzajem montowanego pieca, ale również tym, czy zamierzamy ograniczyć się do wymiany starego sprzętu na nowy, czy remont będzie dotyczyć całego systemu wraz z grzejnikami. W zależności od typu zastosowanego ogrzewania kotłownia musi charakteryzować się odpowiednią wysokością, powierzchnią, sprawnie działającą wentylacją oraz możliwością swobodnej, a zarazem bezpiecznej obsługi urządzeń grzewczych. Czasami wymagana jest nawet zmiana instalacji elektrycznej, rozkładu lamp czy rozmieszczenia kontaktów. Jeśli planujemy zakup kotła na pellet, warto również wygospodarować w kotłowni miejsce na przechowywanie opału.

Dlaczego warto zmodernizować kotłownię?

Modernizacja kotłowni i zakup urządzenia zasilanego pelletem bądź ekogroszkiem wiąże się z licznymi korzyściami. Dostępne na rynku kotły są nie tylko niezwyklewydajne i ekologiczne, ale przede wszystkim wyróżnia je intuicyjność obsługi orazwysoki komfort w codziennej eksploatacji wynikające ze znacznego stopnia automatyzacji sprzętu. Modernizacja kotłowni to również szansa na korzystne dofinansowanie w ramach środków lokalnych, rządowych lub nawet unijnych – mowa tu m.in. o programie „Czyste Powietrze”, który od 1 lipca 2021 roku pozwala na ubieganie się o wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. Warto pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań o parametry oferowanych kotłów (jak np. wybór urządzenia kwalifikującego się do uzyskania dofinansowania), zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z naszym sklepem internetowym, aby nasi fachowcy mogli pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Rzetelna firma
Kotły dla gmin
Kotły CO dla gmin
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl