Witaj Zaloguj się Jesteś nowym klientem Zarejestruj się
Piec CO na pellet i inne – ze sklepu internetowego  Rzetelna firma
Strona główna » Blog » Kryteria wyboru kotła grzewczego
MENU KATEGORII

Kryteria wyboru kotła grzewczego

Data dodania: 05-11-2019 Kocioł centralnego ogrzewania to urządzenie, które znajduje się w każdym budynku. Jego zadaniem jest podgrzewanie wody, która krąży w zamkniętym obiegu centralnego ogrzewania i zapewnia mieszkańcom przyjemne ciepło w grzejnikach, a także w wodzie płynącej z kranu. Funkcjonowanie bez kotła grzewczego w naszym klimacie byłoby ciężkie do wyobrażenia, dlatego jego optymalny wybór jest wyjątkowo ważny.

Jaką moc powinien mieć kocioł grzewczy?

Moc kotła jest jednym z jego podstawowych parametrów. Odpowiednie dobranie mocy kotła do wielkości budynku jest kluczowe dla zapewnienia idealnego grzania w całym domu. Za słaby piec nie będzie mógł skutecznie ogrzać całej powierzchni. Za mocny też nie będzie sobie dobrze radził, gdyż będzie zmuszony do pracy ze zbyt niską temperaturą, co spowoduje szybsze zużycie elementów kotła. Konsekwencją zakupienia zbyt mocnego kotła będzie także odczuwalnie mniejsza energooszczędność, a co za tym idzie i większe koszty eksploatacji.

Rodzaj paliwa

Każdy kocioł grzewczy jest zaprojektowany na pracę z konkretnym rodzajem paliwa stałego. Może to być drewno, węgiel, pellet czy ekogroszek. W naszej ofercie odnajdą Państwo nowoczesne kotły na różnego rodzaju paliwa. Decydując się na kocioł opalany danym rodzajem paliwa, bądźmy konsekwentni i pamiętajmy, aby nie stosować w nim innego paliwa, gdyż takie praktyki będą odbijać się na jakości grzania, a także powodować powstawanie większej ilości szkodliwych związków emitowanych do atmosfery. 

Ile mamy czasu na obsługę kotła grzewczego?

Różne rodzaje kotłów grzewczych wymagają różnego zaangażowania właściciela w ich obsługę. Kotły węglowe są konstrukcyjnie proste i niezawodne, ale trzeba pamiętać o regularnych i częstych dostawach paliwa. Inaczej sprawa przedstawia się w nowoczesnych kotłach grzewczych opalanych pelletem.

Kotły na pellet są zaprojektowane w taki sposób, aby użytkownik mógł je obsługiwać w minimalnym zakresie. Automatyzacja pracy jest ich wielką zaletą. Posiadając taki kocioł, nie musimy pamiętać o regularnym podawaniu paliwa, ponieważ te urządzenia robią to same, korzystając ze specjalnych podajników.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Rzetelna firma
Kotły dla gmin
Kotły CO dla gmin
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl