Witaj Zaloguj się Jesteś nowym klientem Zarejestruj się
Piec CO na pellet i inne – ze sklepu internetowego  Rzetelna firma
Strona główna » Blog » Kotły na biomasę. Przegląd rozwiązań
MENU KATEGORII

Kotły na biomasę. Przegląd rozwiązań

Data dodania: 02-01-2020 Nowoczesne kotły na biomasę cieszą się dużą popularnością. I nic w tym dziwnego – biomasa jest stosunkowo tania, a proces jej spalania idealnie wpisuje się w ekologiczne trendy. Jakie kotły są najbardziej popularne i co oferują producenci?

Nowoczesne kotły na biomasę cieszą się dużą popularnością. I nic w tym dziwnego – biomasa jest stosunkowo tania, a proces jej spalania idealnie wpisuje się w ekologiczne trendy. Jakie kotły są najbardziej popularne i co oferują producenci?

Dobry wybór

Aby zrozumieć fenomen kotłów na biomasę, najpierw należy wspomnieć o tym, czym ona jest. To paliwo należy do odnawialnych źródeł energii. Jest łatwo dostępne, a co za tym idzie- stosunkowo tanie. Biomasa to zazwyczaj wszelkiego rodzaju odpady produkcyjne. Są nią np. odpady z przemysłu drzewnego, słoma w kostkach, łupiny orzechów, pestki słonecznika, ale też np. specjalnie hodowane glony, które mają wysoką kaloryczność. Porównując biomasę do innego popularnego paliwa – węgla, okazuje się, że podczas jej spalania powstaje niewiele związków siarki i azotu. Co najważniejsze, że do atmosfery trafia tylko tyle CO2, ile dana roślina mogła zaabsorbować podczas swojej wegetacji. Kocioł na biomasę nie tylko więc nie zanieczyszcza zbytnio powietrza, ale też rozwiązuje problem utylizacji niektórych odpadów.

Rodzaje kotłów na biomasę

Kotły na biomasę dostępne są w wielu różnych modelach. Producenci oferują kotły do spalania różnych paliw, zarówno w formie stałej, ciekłej, jak i gazowej. Palenie nieprzetworzoną biomasą jest zazwyczaj tańsze niż peletem (biomasą spracowaną pod bardzo wysokim ciśnieniem). Pelet jednak łatwiej dozować i wymaga mniej miejsca do przechowywania. Kotły na biomasę dostępne są też w różnych mocach. Są więc wspaniałym rozwiązaniem zarówno do domu jednorodzinnego, jak i obiektu przemysłowego. Nowoczesne kotły wyposażone są w automatyczne podajniki, które znacząco upraszczają ich obsługę. Zakup kotła najlepiej skonsultować ze specjalistą z firmy, która je dostarcza. Dzięki temu dobierzemy najbardziej wydajne, ekonomiczne i najwygodniejsze rozwiązanie, dobrane pod kątem indywidualnych potrzeb. Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią wszelkie zagadnienia związane z użytkowaniem kotła na biomasę i odpowiedzą na wszystkie pytania.


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Rzetelna firma
Kotły dla gmin
Kotły CO dla gmin
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl