Jakie kotły dla obiektów przemysłowych?
Jednocześnie pod względem konstrukcji, sterowania i użytych zabezpieczeń systemy ogrzewania stosowane w przemyśle muszą spełniać najbardziej rygorystyczne wymogi, gwarantując bezpieczeństwo pracy oraz jej optymalizację w pełnym zakresie obciążeń. Aby obiekty mogły funkcjonować wydajnie i prawidłowo, a przy tym koszty eksploatacyjne były w tym zakresie możliwie jak najniższe, wykorzystuje się tzw. kotły przemysłowe.
W jakim celu w obiektach przemysłowych potrzebne są kotły?
Kluczową kwestią podczas przebywania w pomieszczeniach przemysłowych jest zadbanie o komfort pracy pracowników, w tym o optymalną temperaturę powietrza. Warto przy tym podkreślić, że kotły C.O. często mają za zadanie ogrzewać pomieszczenia jedynie w wybranym przedziale czasowym – przede wszystkim wtedy, gdy w zakładzie znajdują się ludzie. Należy również pamiętać, że każda gałąź przemysłu charakteryzuje się właściwymi dla siebie wskazaniami dotyczącymi warunków klimatycznych. Szczególnie rośliny oraz drewno łatwo reagują na wahania temperatury, stąd istnienie potrzeby precyzyjnejkontroli warunków w stolarniach, suszarniach, magazynach czy też szklarniach. Znów specjalnie zaprojektowane urządzenia takie jak kotły UNIWEX z linii COMFORT pozwalają na spalanie wytworzonych w zakładzie odpadów drewnopochodnych (w tym płyt wiórowych, MDF oraz HDF), dzięki czemu można znacząco ograniczyć wydatki związane z ich zewnętrzną utylizacją.
Czym wyróżniają się kotły do obiektów przemysłowych?
Kotły przemysłowe, które są dostępne w ofercie naszego sklepu online, zostały stworzone w taki sposób, aby ich funkcjonowanie było możliwe przy jak najmniejszej ingerencji ze strony użytkownika. Pomaga w tym m.in. łącze internetowe do zdalnej kontroli parametrów urządzenia. Najważniejszą ich zaletą pozostaje jednak niskie zużycie paliwa przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sprawności. Ponadto mimo swoich ogromnych możliwości grzewczych sięgających nawet do 4 MW, kotły przemysłowe zostały w pełni przystosowane do pracyzgodnie z obowiązującymi normami środowiskowymi. Ogromną rolę odgrywa tu obudowa, która ma za zadanie chronić wszystkie komponenty przed uszkodzeniami mechanicznymi i wpływem środowiska. Dodatkowo charakteryzuje się ona doskonałą izolacją cieplną oraz wysoką estetyką wykonania.
Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog