Witaj Zaloguj się Jesteś nowym klientem Zarejestruj się
Piec CO na pellet i inne – ze sklepu internetowego  Rzetelna firma
Strona główna » Funkcje piecyków Edilkamin
MENU KATEGORII

Funkcje piecyków Edilkamin

Poszczególne modele Edilkamin zostały wyposażone w różne nowoczesne funkcje, dla ułatwienia oznaczone symbolami. Prosimy pamiętać, że sam fakt oznaczenia danego modelu jakimś symbolem oznacza jedynie dostępność określonego rozwiązania, należy zawsze upewnić się czy jest ono dostarczane w standardzie czy w opcji. Dla wygody warto wydrukować niniejszą stronę i sprawdzić jakie funkcje posiada wybrany przez Państwa model.


SYSTEM WYMUSZONEGO ODPROWADZENIA SPALIN PRZEZ ŚCIANĘ BUDYNKU

Umożliwia instalację urządzenia kominkowego nawet w przypadku nieposiadania przewodu kominowego. Spaliny można odprowadzić bezpośrednio przez ścianę budynku.

SYSTEM SAFE-PELLET

System zapewniający odprowadzanie spalin przez komin nawet w przypadku braku prądu oraz zapewnia wolny płomień przypominający ten, który osiąga się w tradycyjnych paleniskach opalanych drewnem.

S.C.P. REWOLUCJA W SPALANIU

Wieloletnie badania prowadzone przez Edilkamin w zakresie udoskonalania technologii budowy piecyków i kominków umożliwiły stworzenie nowego i rewolucyjnego systemu spalania, nazwanego S.C.P. (Sistema Combustione Pulita - System Czystego Spalania). Gwarantuje on wysoką czystość spalin oraz zwiększoną sprawność termiczną urządzeń. Oprócz tradycyjnego, wydajnego “spalania pierwotnego”, które uzyskujemy dzięki innowacyjnej metodzie dystrybucji powietrza do spalania, wprowadziliśmy optymalizację procesu dzięki dopalaniu, zasilanemu dodatkowym powietrzem w ramach systemu SCP, które przyczynia się do zmniejszenia zawartości tlenku węgla w spalinach oraz odzyskania większej ilości ciepła.

jak to działa >>

SYSTEM WYMUSZONEJ WENTYLACJI

Niektóre piecyki i kominki Edilkamin wyposażone są w system wymuszonej wentylacji. Dla wymagających użytkowników, którzy oczekują maksymalnej wydajności termicznej Edilkamin opracowała specjalny system wentylatorów, których praca optymalizuje sprawność urządzeń.

KONWEKCJA NATURALNA

NAWILŻACZ:

służy do polepszenia jakości powietrza w pomieszczeniu, gdzie pracuje piec.

CHOWANY DRĄŻEK OTWIERANIA DRZWICZEK

PILOT DO STEROWANIA NA ODLEGŁOŚĆ:

pozwala na wykonywanie pilotem na odleglość tych samych funkcji, jakie zadawane są na panelu urządzenia, a więc zdalne wyłączanie i włączanie piecyka, sterowanie ręczne i automatyczne.

PILOT Z WYŚWIETLACZEM (PRODUKTY Z LINII TOP)

PANEL SYNOPTYCZNY:

umożliwia zarządzanie i kontrole parametrów funkcyjnych urządzenia

PROGRAMATOR:

służy użytkownikowi do programowania godziny wyłączenia i wygaszenia pieca.

PRACA W TRYBIE AUTOMATYCZNYM I RĘCZNYM

FUNKCJA CONFORT CLIMA

rozszerzenie funkcji automatycznej polegającej na tym, że piecyk można zaprogramować, by wyłączał się, gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie zadaną temperaturę i automatycznie włączał, gdy temperatura spadnie poniżej zadanego pułapu (sprawdza się jedynie w niewielkich i dobrze izolowanych pomieszczeniach, w przeciwnym razie piecyk będzie się non stop załączał i wygaszał).

FUNKCJA AUTOCHECK

służy do diagnozowania na zimnym piecyku ewentualnych nieprawidłwości.

AUTOMATYCZNE CZYSZCZENIE KOMORY SPALANIA:

przydatne, gdy piecyk jest użytkowany przez dłuższy czas. Nie zastępuje obowiązkowego czyszczenia komory spalania na zimnym piecu (patrz karta techniczna urządzenia).

MOŻLIWOŚĆ ZAŁĄCZANIA NA ODLEGŁOŚĆ:

pod warunkiem podłączenia specjalnej karty elektronicznej można załączyć piecyk na odległość za pomocą telefonu

WBUDOWANY WYŁĄCZNIK SYNOPTYCZNY

wbudowany panel synoptyczny umożliwia sterowanie (w trybie manualnym lub automatycznym) praca wentylatorów w urządzeniach Edilkamin w wersji z wymuszoną wentylacją. Przyciski panelu są aktywowane, gdy ogrzane powietrze osiągnie temperaturę powyżej 50°C.

WYŁĄCZNIK SYNOPTYCZNY UMIESZCZONY NA RUCHOMEJ KONSOLI

NORMY DIN 18891

Niektóre produkty Edilkamin posiadają prestiżowy certyfikat DIN, wydawany przez niemiecki instytut jakości. Oznacza to, ze urządzenie spełnia wymogi rygorystycznych norm jakości, bezpieczeństwa i ochrony środowiska


Przejdź do strony głównej
Rzetelna firma
Kotły dla gmin
Kotły CO dla gmin
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl