Witaj Zaloguj się Jesteś nowym klientem Zarejestruj się
Piec CO na pellet i inne – ze sklepu internetowego  Rzetelna firma
Strona główna » Pelet - biomasa » pellet Stelmet OLIMP - 24 palety - worki po 15kg
MENU KATEGORII
pellet Stelmet OLIMP - 24 palety - worki po 15kg

pellet Stelmet OLIMP - 24 palety - worki po 15kg

Producent:Stelmet

Koszt wysyłki:od 30,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 30,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł


Zapytaj o cenę

  • Opis produktu
  • Recenzje produktu (0)

OLIMP Pellet

alt

Pellet (pelet) - nowoczesna, ekologiczna alternatywa tradycyjnych paliw stosowanych do ogrzewania domów mieszkalnych, pomieszczeń, zakładów produkcyjnych (piekarnie, cukiernie). Pellet z powodzeniem zastepuje; koks, węgiel i miał węglowy, gaz i olej opałowy. Surowcem do uzyskania pelletu są odpady drzewne powstające np. podczas produkcji stolarki i drewnianej architektury ogrodowej (Spółka Stelmet). Odpowiednio przygotowany surowiec, w postaci drobnych ścinków, jest mechanicznie formowany w granulat (o średnicy 6 lub 8 mm). Granulat jest formą handlową tego paliwa.


Ze względu na właściwości energetyczne pellet jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii. Emisja dwutlenku węgla podczas spalania jest równa ilości dwutlenku węgla pochłoniętego przez drzewo podczas jego naturalnego wzrostu. Pozostała po spaleniu niewielka ilość popiołu (poniżej 0,5 % dla pelletu produkowanego przez Półkę Stelmet) może zostać użyta jako naturalny nawóz.

alt

Pellet OLIMP - produkt o najwyższej jakości.

Gwarancja uzyskania najwyższej jakości jest wykorzystanie w procesie produkcyjnym tylko własnego, ustandaryzowanego surowca - trocin z drzew iglastych (jedynie sosna i świerk). Spółka Stelmet sprawuje pełną kontrolę nad jakością i składem surowca. Specjalny proces technologiczny (niska temperatura suszenia) i jednolitośc surowca powodują, że wyprodukowany pellet charakteryzuje się, oczekiwaną przez użytkowników, jasną barwą.

Jasna barwa pelletu  OLIMP jest synonimem najwyższej jakości produktu Spółki Stelmet.

Stosowane tradycyjnie, w procesie produkcyjnym konkurencji, suszarnie bębnowe, w których temperatura suszenia wynosi około 400ºC zostały zastąpione, w Zakładzie Spółki Stelmet, przez nowoczesną, specjalnie zaprojektowaną suszarnię taśmową (temperatura suszenia jedynie 100ºC). Nowoczesna suszarnia taśmowa całkowicie eliminuje efekt wstępnego "nadpalenia" surowca, oraz możliwość zanieczyszczenia surowca sadzą i spalinami.Lepiszcze, którym jest lignina - naturalny składnik drewna iglastego, nie zostaje "wypalona" co stabilizuje i utrwala proces granulowania.

alt

Pellet OLIMP jest przyjazny środowisku.

Emisja CO2 w czasie spalania pelletu OLIMP jest równa ilości CO2 pochłoniętego przez roślinę w czasie jej wzrostu. Oznacza to, że podczas stosowania pelletu OLIMP nie jest emitowana do atmosfery dodatkowa ilość CO2.

Walory pelletu OLIMP:

  • znakomite walory opałowe (>>5 kWh/kg),
  • wyjątkowo niska zawartość popiołu (<<0,5%), 
  • wyjątkowo niska zawartość w spalinach dwutlenku siarki i innych szkodliwych substancji.

Stałe kontrole między- i poprocesowe pozwalają uzyskiwać wysoką i stabilną jakość produktu.

Jakość jest gwarantowana przez certyfikat DIN Plus.

 

alt
 

Pellet OLIMP oferowany jest w workach standardowej wielkości:

  • 15 kg

W czasie transportu i przechowywania należy zabezpieczyć produkt przed wilgocią. Używać po rozpakowaniu tylko w urządzeniach przeznaczonych do tego celu.
 

alt

Paleta

  • wymiary palety 122/122/77 cm (dl/sz/wy)
  • na palecie mieści się 66 worków po 15 kg
  • paleta z workami waży 990 kg (0,99 tony)

Zakłady produkcyjne

alt

alt
 
alt

alt

alt


 


 
Średnia ocena (0/5):
Średnia ocena 0/5
(głosów 0)
Pozostałe produkty z kategorii
pellet Stelmet LAVA - 24 palety - worki po 15kg

pellet Stelmet LAVA - 24 palety - worki po 15kg

Zapytaj o cenę
LAVA Pellet Pellet (pelet) - nowoczesna, ekologiczna alternatywa tradycyjnych paliw stosowanych do ogrzewania domów mieszkalnych, pomieszczeń, zakładów produkcyjnych (piekarnie, cukiernie). Pellet z powodzeniem zastepuje; koks, węgiel i miał węglowy,…
Rzetelna firma
Kotły dla gmin
Kotły CO dla gmin
Oprogramowanie sklepu shopgold.pl